Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego w Nowej Soli
www.muzeum.nowasol.net
baner_osp.gif
28042013005001.png
      W 2001 r. z funkcji Prezesa rezygnuje Andrzej Zelisko, a na jego miejsce wybrano Grzegorza Szewczyka, który pełni ją do roku 2004. Cechą charakterystyczną tego okresu działalności jest przeznaczanie środków na zakupy "większego kalibru". To właśnie wtedy w kolejnych latach zakupiono agregat prądotwórczy o mocy 9 kVA, sprężarkę elektryczną do ładowania butli, łódź z silnikiem zaburtowym o mocy 40 kM oraz przyczepkę do jej transportu.
      3 kwietnia 2004 r. przeprowadzono walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w trakcie którego dokonano wyboru nowych władz pod przewodnictwem Prezesa Tomasza Sosnowskiego. Postanowiono również zmienić niektóre zapisy w statucie, aby usprawnić funkcjonowanie OSP, a dla podkreślenia czym głównie się zajmuje, zmieniono jej nazwę na "Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego" (OSP RW).
t.sosnowski.jpg
Tomasz Sosnowski Prezes OSP RW
kadencji 2004-2008
      Pod kierownictwem Prezesa Sosnowskiego działalność stała się bardzo uporządkowana, pojawiły się pierwsze sukcesy sportowe i organizacyjne wychodzące swym zasięgiem poza teren miasta i powiatu nowosolskiego. W 2004 r. płetwonurkowie zdobyli tytuł Mistrzów Województwa Lubuskiego, zwyciężyli w Motorowodnych Mistrzostwach w Ratownictwie Wodnym w Sławie, wzięli udział w Euroregionalnych Mistrzostwach Polski Płetwonurków.
      W 2005 r. wspólnie z Komendą Powiatową PSP zorganizowano na Odrze i Kanale Portowym I Otwarte Zawody Motorowodne o Puchar Komendanta Powiatowego, które w następnych latach weszły do programu obchodów Dni Nowej Soli i rozgrywane są o Puchar Prezydenta Miasta. Biorą w nich udział drużyny strażaków zawodowych, ochotników oraz członkowie drużyn WOPR. Nie zaniedbywano szkolenia, którego głównym punktem są organizowane letnie obozy szkoleniowe, a jeden z członków OSP RW uzyskał bardzo ważne dla organizacji uprawnienia instruktora płetwonurkowania.
Następne strony
@